СТАТИСТИКА ГО “МОТОХЕЛП” ЗА 2020 РІК.
ОГЛЯД ТРАВМАТИЗМУ В ДТП З ДВОКОЛІСНИМИ В 2020 РОЦІ (КИЇВ І ОБЛАСТЬ).
Це важка тема для написання наших оглядів, тому що будь-який показник на цих діаграмах - це травмована людина. Але спробуймо виключити емоційну складову і проаналізувати травматизм виключно з точки зору цифр.
Якщо абстрагуватися від загального збільшення кількості ДТП на 11,4% за 2020, то у відсотковому співвідношенні травматизму картина ідентична з 2019 роком.
Тож порівняймо, посилаючись на діаграму, котру ви бачите у цьому дописі:
• Люди, котрі в результаті ДТП не отримали травм, або їх травми були легкі (забої, синяки і т.д.): 73% (в 2019 – 74%).
• Травми середньої важкості (в основному: переломи кінцівок, ребер, ключиці): 20% (в 2019 19%).
• Тяжкі травми (гематоми головного мозку, спинальні, травми внутрішніх органів, важкі переломи тазу і т.д): 4% (2019 – 4%).
• Смертельні випадки: 3% (2019 – 3%).
ВИСНОВКИ:
• У відсотковому співвідношенні показник смертності залишився такий самий. Сумно, але радіємо, що не зріс.
• Кількість постраждалих з легкими травмами, де не знадобилась госпіталізація, залишилась на тому ж рівні. Ставимо плюсик. Екіп рулить.
• Збільшилась кількість пацієнтів з переломами – не гуд.
• Пацієнти з тяжкими травмами - у відсотковому співвідношенні залишились на тому ж рівні. Хочеться також зауважити, що більшість пацієнтів, котрі проходять в нашій статистиці, як “важкі” - вижили. За це ми хочемо подякувати екстреній медичній допомозі та роботі лікарів. Київська Міська Клінічна Лікарня #17 и Київська Міська Клінічна Лікарня Швидкої Медичної Допомоги – ЛШМД, БСП. Те, що процент смертності в нашій статистиці не зростає - заслуга саме цих людей.
На лінійній діаграмі ви можете побачити травматизм помісячно. В першу чергу, на цій діаграмі видно, в яких місяцях для волонтерів ГО “Мотохелп” була найбільш напружена робота у лікарнях та на дорогах (в першу чергу це стосується “червоного показника" - критичні пацієнти.
Від всієї команди ми хочемо висловити ПОДЯКУ ВАМ, нашим фоловерам! Без вашої допомоги ми не змогли б купувати необхідні в екстреній ситуації медикаменти. Це дуже важливо! І, повірте, ці закупки рятували життя людей.
Ви завжди відгукуєтесь на заклики адресного забору крові.
Ви завжди репостите та кидаєте фінансову допомогу родичам у випадках тяжких травм, котрі ми публікуємо.
Ви МЕГАЛЮДИ!
І ми з Вами разом дали достойний бій "кістлявій" в 2020.
Також хочемо передати свої співчуття родичам та друзям загиблих на дорогах. Сили Вам. І щоб ця сила була світлою, доброю та міцною.
Сподіваємося, що у новому раунді 2021 ми зможемо працювати ще ефективніше і врятувати більше життів. Кінець кінцем це і є найважча і найважливіша частина роботи волонтерсько-рятувальної організації Мотохелп.
Підтримати Мотохелп у рятуванні людей та термінових доставках крові можна наступним чином:
1. МОНОБАНК: інші платежі - платіж за IBAN - UA033052990000026008016802606 (тут можна оформити регулярні платежі)
2. За посиланням motohelp.ua/help-moto та кнопкою "Підтримай Мотохелп"
3. Оформити постійну підписку для допомоги можна на сервісі Patreon:
www.patreon.com/motohelp
4. На платформі Benevity під назвою "NGO Motohelp"
Ми заздалегідь вдячні за будь-яку допомогу!
#0979009990 – гаряча лінія Мотохелп
Пальним нас заправляє мережа АЗС KLO
Наші партнери: MAPEI Україна
#motohelp #motohelp_kyiv #мотохелп #мотохелп_киев ... See MoreSee Less
Photo
СТАТИСТИКА ГО “МОТОХЕЛП” ЗА 2020 РІК.
ТИПИ ДВОКОЛІСНИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ, КОТРІ ПОТРАПИЛИ В ДТП ЗА 2020 РІК (КИЇВ І ОКОЛИЦІ)
Довжелезного допису тут не буде (і слава богам). Ви можете побачити діаграму, на котрій у відсотковому співвідношенні показані типи двоколісних транспортних засобів, котрі були ціллю виїздів наших волонтерів у 2020 році.
Якщо порівнювати з 2019, то тільки власники стрітів трішки знизили свою аварійність (це у співвідношенні), в той час як власники скутерів і велосипедів набрали (38% скутери і 24% велосипеди у 2020 проти 32% скутери і 20% велосипеди у 2019). Тут без сенсацій.
ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ДТП 2018-2020р.
Ми і самі .. були здивовані, якщо культурно.
“Червона лінія” 2020 року нарешті здійснила посадку. Але польотів такого масштабу в нас ще не було. Як ми згадували в минулому дописі - приріст ДТП склав 11,4% у порівнянні з минулим роком (котрий теж вважався дууже аварійним).
Не будемо приховувати, що наша команда працювала в дуже динамічному ритмі і таке навантаження досить сильно нас виснажило в минулому році. Але, незважаючи на це, волонтери МотоХелпу з гідністю впоралися з таким напливом. Якість роботи на ДТП залишилось на стабільно високому рівні: інформація вносилась в нашу базу, консультації проводились по телефону, звіти про ДТП надсилались, перша допомога надавалась.
Загалом, хвала богам, що у нас є зима, щоб перезарядити наші нерви, амуніцію та підготуватись до наступного бою, під назвою “сезон 2021”.
Порівняємо за кількістю:
• 2018 – 699 ДТП
• 2019 – 968 ДТП
• 2020 – 1092 ДТП
Ви можете побачити показники цих цифр у діаграмі, котра дублюється з минулого допису.
Нам важко сказати за рахунок чого такий великий приріст кількості ДТП. У нас відсутня офіційна інформації щодо статистики зареєстрованої техніки. Отож, ми не можемо стверджувати чи являється цей показник таким великим, тому що стало більше двоколісних, чи щось трапилось з культурою поведінки на дорогах.
Підтримати Мотохелп у рятуванні людей та термінових доставках крові можна наступним чином:
1. МОНОБАНК: інші платежі - платіж за IBAN - UA033052990000026008016802606 (тут можна оформити регулярні платежі)
2. За посиланням motohelp.ua/help-moto та кнопкою "Підтримай Мотохелп"
3. Оформити постійну підписку для допомоги можна на сервісі Patreon:
www.patreon.com/motohelp
4. На платформі Benevity під назвою "NGO Motohelp"
Ми заздалегідь вдячні за будь-яку допомогу!
#0979009990 – гаряча лінія Мотохелп
Пальним нас заправляє мережа АЗС KLO
Наші партнери: MAPEI Україна
#motohelp #motohelp_kyiv #мотохелп #мотохелп_киев ... See MoreSee Less
Photo
КРИТИЧНА СИТУАЦІЯ ІЗ ЗАПАСАМИ ДОНОРСЬКОЇ КРОВІ
Після тривалих новорічних свят та із початком локдауну склалася критична ситуація із запасами крові в КНП “Київський міський центр крові“
Тому просимо всіх хто не має протипоказань завітати до одного з трьох відділень, які доречі працюють по суботам також, та стати донором крові. Пам'ятайте - одна ваша донація рятує мінімум три життя! ... See MoreSee Less
Photo
СТАТИСТИКА ГО “МОТОХЕЛП” ЗА 2020 РІК.
ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ТА ПОКАЗНИКИ.
КІЛЬКІСТЬ ДТП З ДВОКОЛІСНИМИ ТЗ В 2020:
• Про котрі дізнався «Мотохелп»: 1092!!! (для порівняння, в 2019 їх було 968, приріст кількості ДТП склав +11,4%)
• Виїзди на місце ДТП: 652 (в 2019 – 637, +2,3%).
• Виїзди, в якості екстрених мед. рятувальників: 153 (в 2019 - 14 виїздів)
• Консультації у телефонному режимі: 101 (в 2019 – 94, +7,4%).
• Інформація надійшла дуже пізно: 30 (в 2019 – 41).
• Не було вільних волонтерів для виїзду: 240 (в 2019 – 140).
• Допомога не потрібна: 78 (в 2019 – 61, +11,8%).
Коефіцієнт реагування “Мотохелп” на ДТП (KPI): 77% (в 2019 – 84%)
Які висновки можна з цього зробити?
1. В 2020 році кількість ДТП збільшилась трішки більше, ніж на 10%. Зменшення ефективності реагування на 7%, при зростанні викликів в 11% це насправді дуже хороший результат, з урахуванням зростання навантаження та роботи в інших напрямках. Мотохелп побив рекорди як за кількістю зареєстрованих ДТП, так і по показниках реагуванням на аварії.
2. Показники кількості випадків, коли інформація надійшла зі значною затримкою і сенсу в виїзді вже не було, залишилися приблизно на тому ж рівні. Насправді ця цифра не дуже хороша (хоча нам і так навантаження вистачило), але це дзвіночок, що потрібно більше просуватися в соціальних мережах, просувати оперативний телеграм канал Мотохелпу (координація по аваріях; діях при викраденні ТС, випадкам тех. допомоги): @motohelp_kyiv та набирати більше волонтерів.
3. Більше аварій, де наша допомога не знадобилася і учасники вирішили розібратися самостійно. Хороший показник, можемо пояснити це тим, що учасники ДТП стали більш здатні домовлятися один з одним, можливо зіграла роль практики європротоколів.
4. ДТП на які ми не змогли виїхати через брак ресурсів - тісно пов'язане з п.1. Чим більше ДТП, тим складніше для волонтерів відреагувати на всі події. Особливо враховуючи, що наші волонтери були залучені в реагуванні на ургентне перевезення крові - ми тримаємося на своєму рівні якості, реагування на 75% - 95% подій.
СТАТИСТИКА ПО РАЙОНУ І ЧАСУ:
• Аварійний район: в межах Києва – Шевченківський район. Але в 2020 році дуже багато ДТП трапилися в межах околиць Києва та містах-сусідах (Бровари, Бориспіль, Ірпінь і т.д.).
• Аварійний день тижня: П’ятниця.
• Аварійний час доби: 19:00-21:00 (вечірній час-пік завжди в топі)
• Викрадення двоколісних ТЗ, про які ми дізналися: 68.
Тут хочеться звернути увагу, що в 2020 році ми стали отримувати трішки більше інформації про викрадення двоколісних ТЗ. Просимо власників викраденої техніки сповіщати нас і надалі та заповнювати анкети. Ми і справді іноді знаходимо ваших двоколісних коней.
Нагадуємо, якщо у Вас викрали мотоцикл або скутер - залиште інформацію за посиланням: motohelp.ua/stealing/post/zayavka-ob-ugone/. Ми допоможемо в розповсюдженні інформації через наші канали та докладемо максимум зусиль для пошуку вашого ТЗ.
НАПРЯМ ЕМР (екстрені медичні рятувальники)
За минулий рік ми 153 рази (в 2019 - 13 рази) надавали екстрену допомогу як рятувальники на непрофільних виїздах (тобто не мото/вело ДТП). З них хочеться виділити випадки надання допомоги на авто ДТП с тяжкими постраждалими, де наші волонтери успішно надавали домедичну допомогу до приїзду карети швидкої допомоги.
НАПРЯМ КРОВО:
Крово - це новий напрямок діяльності ГО «Мотохелп», що почав працювати з 2019 року.
Чого ми досягли у 2020 з напрямком доставки компонентів крові?
Можна сухо написати, що ми зробили 208 виїздів. Здається, не так вже і багато… Але ні.
Реально ми зробили наступне:
Виїзди з терміновими доставками крові у Київській області: 127
Виїзди термінових доставок крові у м. Київ: 81
Орієнтовний кілометраж, який волонтери Мотохелп подолали з кров’ю за 2020 рік: 25 345 км.
Витрати пального: 1780 літрів
Приблизні витрати часу мотоциклістів-експедиторів: 502 години за мінімальною оцінкою.
Підтримати Мотохелп у рятуванні людей та термінових доставках крові можна наступним чином:
1. МОНОБАНК: інші платежі - платіж за IBAN - UA033052990000026008016802606 (тут можна оформити регулярні платежі)
2. За посиланням motohelp.ua/help-moto та кнопкою "Підтримай Мотохелп"
3. Оформити постійну підписку для допомоги можна на сервісі Patreon:
www.patreon.com/motohelp
4. На платформі Benevity під назвою "NGO Motohelp"
Ми заздалегідь вдячні за будь-яку допомогу!
#0979009990 – гаряча лінія Мотохелп
Пальним нас заправляє мережа АЗС KLO
Наші партнери: MAPEI Україна
#motohelp #motohelp_kyiv #мотохелп #мотохелп_киев ... See MoreSee Less
Photo
МОТОХЕЛП: НАПРЯМОК СПІВПРАЦІ З ЕКСТРЕНОЮ МЕДИЧНОЮ ДОПОМОГОЮ
Чого ми досягли у 2020 році
Робоча назва цього напрямку – EMR (екстрене медичне реагування, або «перший на місці»).
На початку 2020 року ГО Мотохелп та КНП "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва" підписали угоду про співпрацю.
Завданням волонтерів Мотохелп є реагування на виклики диспетчера швидкої допомоги для оперативного прибуття на місце події та надання першої допомоги. Іншими словами – ми повинні працювати з постраждалими до приїзду бригади медиків. Далі ми допомагаємо медикам з погрузкою постраждалих (якщо це треба) і mission complete.
Також нас залучають у випадках, коли трапляються події, де постраждалих багато і медикам не завадить додатковий ресурс.
Для України це нова практика, і можемо сказати, що окрім Києва це працює у Львові з нашими друзями та партнерами з МотоДопомога . Більше того, по напрямку співпраці зі швидкою вони досягли дуже великого прогресу.
За 2020 рік ми відреагували на 153 виклики диспетчера швидкої допомоги. Як для «пілотної стадії», це непоганий результат. Ми сподіваємось, що з боку центра мед катастроф ми себе зарекомендували як надійні партнери.
Але насправді це невелика кількість виїздів. Ми можемо більше та ефективніше.
Головна проблема по цьому напрямку у 2020 була комунікація. У нас не вийшло побудувати системність отримання інформації, що не дозволило зробити графік чергувань.
Але – проблема ідентифікована і тепер треба її тільки виправити. До весни ми плануємо провести декілька робочих зустрічей з КНП "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва" і спробувати перебудувати роботу навесні. Також в наших планах є повноцінні чергування мотоциклістів-рятувальників.
Окрім реагування на події, по напрямку співпраці з медиками в 2020 році ми зробили:
• Спільні навчання зі швидкою допомогою. В першу чергу з підстанцією медицини катастроф. Хочемо від нашої команди сказати, що ми в захваті від колективу та професійності цієї підстанції екстреної медичної допомоги. Вони реально круті та суперові. В 2021 будемо намагатись робити навчання частіше) Також ми прийняли участь у навчаннях окрім екстреної медичної допомоги були залучені КАРС "Київська служба порятунку" та Патрульна поліція Києва.
• Було подолано тисячі кілометрів з медиками під час коллапсу транспорту, щоб допомогти їм потрапити на роботу або додому після зміни. Це далось великими зусиллями, та роботою волонтерів на межі наших фізичних можливостей (бо банально не було часу на сон), але ми прорвались.
• Ми зібрали, купили та передали на підстанції та лікарні засоби індивідуального захисту та необхідні інструменти на суму більш ніж 250 000 грн. І навіть іноді пригощали смаколиками які забирали по задумці #пригостимедика ;)
За 2020 рік було пройдено непростий та великий шлях. Але ми би не впорались без вашої підтримки. І протягом всього 2020 трешу ми відчували вашу допомогу та реагування на наші заклики.
Дяка, що ви з нами)
Все буде Україна ;)
А ось вам трохи фіточок для настрою ;)
Підтримати Мотохелп у рятуванні людей та термінових доставках крові можна наступним чином:
1. МОНОБАНК: інші платежі - платіж за IBAN - UA033052990000026008016802606 (тут можна оформити регулярні платежі)
2. За посиланням motohelp.ua/help-moto та кнопкою "Підтримай Мотохелп"
3. Оформити постійну підписку для допомоги можна на сервісі Patreon:
www.patreon.com/motohelp
4. На платформі Benevity під назвою "NGO Motohelp"
Ми заздалегідь вдячні за будь-яку допомогу!
#0979009990 – гаряча лінія Мотохелп
Пальним нас заправляє мережа АЗС KLO
Наші партнери: MAPEI Україна
#motohelp #motohelp_kyiv #мотохелп #мотохелп_киев ... See MoreSee Less
Photo