Відкрите звернення від Товариства Червоного Хреста України та Мотохелп з приводу нещасного випадку на Wizz Air Kyiv City Marathon 2017

СПІЛЬНА ЗАЯВА
Загонів швидкого реагування Товариства Червоного Хреста України
та громадської організації MotoHelp.

Загони швидкого реагування Товариства Червоного Хреста України та громадська організація «MotoHelp» висловлюють щире співчуття і слова підтримки родині та друзям Віктора Малюти, що помер 8 жовтня 2017 року у Києві під час участі у Wizz Air Kyiv City Marathon 2017. Для уникнення непорозумінь чи спекуляцій ми надаємо детальну інформацію щодо обставин цієї трагічної події.

Організатори Wizz Air Kyiv City Marathon 2017 запросили Загони швидкого реагування Товариства Червоного Хреста України (далі – ЗШР Червоного Хреста) та ГО «MotoHelp» надати допомогу в проведенні заходу, а саме забезпечити волонтерську підтримку для надання першої домедичної допомоги учасникам заходу. Подібна співпраця відбувалася вже на багатьох масових заходах, і між нашими організаціями налагоджені партнерські відносини. Зі свого боку, ми неодноразово переконувалися, що організатори заходу Run Ukraine – це професійна команда, що сумлінно і прискіпливо ставиться до аспекту безпеки під час організації заходів.
До патрулювання на Wizz Air Kyiv City Marathon 2017. були запрошені волонтери, що мали необхідні знання, навички та досвід надання домедичної допомоги. Точки розташування патрулів волонтерів-рятувальників та маршрути їх пересування були визначені організаторами заздалегідь відповідно до рівня складності дистанцій заходу і прогнозування, де саме учасникам може найбільше знадобитися домедична допомога. Загалом, від ЗШР Червоного Хреста було задіяно 45 волонтерів-рятувальників, 3 автомобілі, 1 наметовий пункт першої допомоги та 1 стабілізаційний намет. Від ГО «MotoHelp» – 12 волонтерів-рятувальників на мотоциклах.

Віктор Малюта брав участь у забігу на дистанцію 10 км, що стартував о 9:25 за київським часом. Подальша хронологія подій буда складена за інформацією від свідків та учасників події.
О 9:53 на 6-му км дистанції (вул. Лаврська) учасники забігу помітили, що один з бігунів втратив свідомість. Небайдужі свідки події відразу повідомили про неї організаторам, покликали волонтерів-рятувальників, викликали екстрену медичну допомогу та почали надавати першу допомогу.
О 9:55 на місце події прибув волонтер-рятувальник ГО «MotoHelp» Дмитро Буренін, який, визначивши відсутність свідомості і дихання у постраждалого, відразу приступив до проведення серцево-легеневої реанімації (далі – СЛР або реанімаційні заходи), що включали непрямий масаж серця та штучну вентиляцію легень постраждалого з використанням маски-клапана, відповідно до протоколу надання домедичної допомоги при раптовій зупинці серця.
О 9:57 на місце події прибув волонтер-рятувальник Бориспільського ЗШР Червоного Хреста Юрій Семенченко, який приєднався до проведення СЛР.
О 10:00 на місце події прибула волонтер-рятувальник Бориспільського ЗШР Червоного Хреста Тетяна Альянова, яка приєдналася до реанімаційних заходів. У цей час відбулося короткочасне відновлення самостійного дихання та серцебиття у постраждалого, але майже відразу знову відбулася їх зупинка, і волонтери-рятувальники відновили проведення СЛР.
О 10:01 інформацію про подію отримав командир Бориспільський загін швидкого реагування Червоного Хреста Євген Черенок, який у цей час чергував на автомобілі Червоного Хреста біля АЗС «SOCAR» (бул. Дружби народів, 35) на дистанціях 42 та 21 км. Відразу після отримання повідомлення його машина вирушила на місце події, і о 10:03 Євген приєднався до проведення СЛР вже з використанням мішка Амбу для штучної вентиляції легень постраждалого.
До прибуття бригад екстреної медичної допомоги присутнім на місці події волонтерам-рятувальникам ще двічі вдавалося на короткий час відновлювати самостійне дихання і серцебиття постраждалого, за чим так само слідувало їх швидке зникнення і відновлення реанімаційних заходів.
Після прибуття екстреної медичної допомоги (прибуло 2 бригади з інтервалом у 2-3 хвилини) волонтери-рятувальники, відповідно до протоколу надання домедичної допомоги, передали реанімаційні заходи медичним працівникам. Протягом 30 хвилин бригади екстреної медичної допомоги виконували розширені реанімаційні заходи (СЛР, адреналін, інтубація, дефібриляція), але, незважаючи на всі здійснені заходи, лікарі екстреної медичної допомоги були змушені зафіксувати смерть Віктора Малюти.

Зазначаємо, що під час події допомога постраждалому надавалася досвідченими волонтерами-рятувальниками, що мають великий практичний досвід надання домедичної допомоги та є практикуючими інструкторами і тренерами Червоного Хреста України:
Дмитро Буренін – директор ГО «MotoHelp», має 10 років досвіду надання допомоги постраждалим у ДТП, був у складі Загону швидкого реагування Червоного Хреста України під час Революції Гідності 2013-2014 року. Має сертифікати про проходження курсів з надання першої допомоги від Товариства Червоного Хреста України та кафедри медицини катастроф та військово-медичної підготовки НМАПО ім. П.Л.Шупика.
Юрій Семенченко – рятувальник та інструктор Бориспільського загону швидкого реагування Червоного Хреста України.
Тетяна Альянова – рятувальник та інструктор Бориспільського загону швидкого реагування Червоного Хреста України, аспірант кафедри терапії, інфекції хвороб та дерматовенерології післядимної освіти Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця.
Євген Черенок – командир Київського обласного загону швидкого реагування Червоного Хреста України, кандидат медичних наук, ортопед-травматолог.

Підкреслюємо, що відповідно до чинного законодавства України медичні процедури (інвазійні маніпуляції, введення препаратів, інтубацію) мають право виконувати тільки медичні працівники. Волонтери-рятувальники ЗШР Червоного Хреста України та ГО «MotoHelp» не мають право проводити інвазійні маніпуляції та вводити медичні препарати при наданні першої допомоги. Домедична допомога під час проведення заходу надавалася відповідно до міжнародних рекомендацій Червоного Хреста по наданню першої допомоги, що відповідають нормативно-правовим документам України по наданню домедичної допомоги, та у відповідності до міжнародних протоколів BLS (Basic Life Support).

Нормативна база за якою діяли волонтери-рятувальники під час надання домедичної допомоги на Wizz Air Kyiv City Marathon 2017:
• Наказ МОЗ України від 02.03.2009 року № 132 «Про організацію навчання окремих категорій немедичних працівників навичкам надання першої невідкладної медичної допомоги»;
• Наказ МОЗ України від 16.06.2014 року № 398 «Про затвердження порядків надання домедичної допомоги особам при невідкладних станах»;
• Наказ МОЗ України від 29.03.2017 року № 346 «Про удосконалення підготовки з надання домедичної допомоги осіб, які не мають медичної освіти»;
• Постанова КМ України від 21.11.2012 року № 1115 «Про затвердження Порядку підготовки та підвищення кваліфікації осіб, які зобов’язані надавати домедичну допомогу».

Висловлюємо подяку всім небайдужим людям, що здійснювали різнопланову допомогу під час цієї трагічної події, та ще раз висловлюємо глибоке співчуття рідним та друзям загиблого.

community.img          helen147

Свіжі події:

30.11.2017 23

До начала зимы осталась всего пара дней, сезон можно считать закрытым. Но мы не собираемся снижать активностей.

Это не мотоДТП, но оно очень похоже на ДТП с Денисом Худовым.

26.11.2017 в вечернее время в г. Бровары произошло страшное ДТП. Случилось все возле одного злачного места на Торгмаше – Золотая Рыбка, там собирается всякий сброд… водитель автомобиля там отдыхал, и по предварительным данным, после “отдыха” сел за руль в состоянии алкогольного опьянения, в его машине еще были пассажиры (похоже, в таком же состоянии).
Игорь переходил дорогу, возвращался с друзьями из сауны домой. Сдавая назад автомобиль зацепил Игоря за одежду. Водитель авто рванул вперед и потащил его по асфальту. Друзья Игоря бежали за машиной и кричали, но без результатов.. Автомобиль с пьяным водителем протащил парня приблизительно 1км 300 м. После чего машина скрылась, а Игорь остался на дороге пока его не обнаружил таксист.
Личность водителя установлена, он в бегах, полиция ведет работу по розыску.

У Игоря повреждено порядка 30% кожного покрова, стерты до костей мышцы грудной клетки, открытый перелом правой кисти, сильные повреждения покровов брюшного отдела.
Есть угроза заражения крови.
Нужна еще вакцина от столбняка, пока не можем найти.

Игорь был госпитализирован в Броварскую ЦРБ, оттуда уже перевезли в БСМП, сегодня его должны перевести в “ожоговый центр” (КМКЛ №2).
Находится в реанимации, состояние оценивается как тяжелое.

Сложность травмы в том, что по сути сейчас из трети тела пострадавшего идет постоянная потеря жидкости. Его постоянно надо будет “вливать” компонентами крови, чтобы не допустить шока. Другими словами помогать ему выжить.

Случай сложный, нужна помощь всех, кто хочет и может сдать кровь.
Это ведь и есть те патроны, которыми пострадавший и врачи ведут свои бои с костлявой. Так что, волонтеры-доноры, сольемся?

Читать далее
16.11.2017 37

15.11.17 около 03-00 часов ночи из гаража в Соломенском районе, был угнан мотоцикл Honda XR125, красного цвета, 2013 года выпуска.

Гос. номер: AA4934AB
Кубатура:125
Место регистрации, область: Киев
Номер рами/VIN: ****9415
Пробег:18000
Место, откуда угнали: Гараж на ул.Кудряшова 7
Противоугонные меры: Два замка на гараже

Особые приметы: Наклейка солвей-денис, ПРЯМОТОК, резьбы под зеркала сорваны и залеплены холодной сваркой, поворотники работают как аварийка (косяки с проводкой), изогнутая ручка переднего тормоза.

Читать далее
25.10.2017 86

Сегодня утром (25.10.17) около 04-00 часов в Соломенском районе, был угнан мотоцикл Yamaha XJR 1300, 2001 года выпуска, черного цвета.

Гос. номер: АМ5911АА
Кубатура:1300
Место регистрации, область:Житомирская область
Номер рами/VIN: ****9972
Пробег:65000
Место, откуда угнали: ул. Михаила Донца 2б
Противоугонные меры: Блокировка руля
Особые приметы: Бак примят с двух сторон

Читать далее
25.10.2017 74

16 октября 2017 года, около 21.00 из гаража на Оболони был угнан мотоцикл Kawasaki er6n: американец синего цвета с серебристой рамой, 2009 года выпуска.

Гос. номер: АА0270АВ
Кубатура:650
Цвет:синий
Место регистрации, область: Киев
Номер рами/VIN: JKAEREC149DA3****
Пробег: 3300
Район от куда угнали: Оболонь, ул. Вербовая
Особые приметы:
– Ложеный немного на правую сторону,
– Выхлопная примята с права,

Читать далее
06.10.2017 101

Сегодня, 6 октября, около трех ночи со двора частного дома был угнан мотоцикл Geon X-Road 2014 года выпуска черного цвета.

Гос. номер: АЕ1668АВ
Кубатура: 250
Место регистрации, область: Днепр
Номер рами/VIN: ****4128
Пробег: 3700
Место, откуда угнали: Днепр, АНД район
Особые приметы: нет правого переднего поворотника, сята защита рук, рычаги тормоза и сцепления заменены на алюминевые с регулировкой, ремонтировано переднее крыло.

Читать далее
26.09.2017 117

4 сентября 2017 года около 00-00 ночи с гаража в Соломенском районе, был угнан мотоцикл Geon Daytona, 2013 года выпуска, черного цвета.

Гос. номер: АА6495АВ
Кубатура:350
Место регистрации, область:Киев
Номер рами/VIN: ****0042
Пробег:6100
Место, откуда угнали: ул. Авторемонтная 1 (возле бульв. Ивана Лепсе 16)
Противоугонные меры: замок и “степлер” с тормозного барабана
Особые приметы: потертости на баке заклеены наклейками в виде вытянутых лепестков, дуги не стоковые

Читать далее


Наші партнери:

RaceHorizon Park
Національна Поліція України
СЭМПО (Одесса)