Відкрите звернення від Товариства Червоного Хреста України та Мотохелп з приводу нещасного випадку на Wizz Air Kyiv City Marathon 2017

СПІЛЬНА ЗАЯВА
Загонів швидкого реагування Товариства Червоного Хреста України
та громадської організації MotoHelp.

Загони швидкого реагування Товариства Червоного Хреста України та громадська організація «MotoHelp» висловлюють щире співчуття і слова підтримки родині та друзям Віктора Малюти, що помер 8 жовтня 2017 року у Києві під час участі у Wizz Air Kyiv City Marathon 2017. Для уникнення непорозумінь чи спекуляцій ми надаємо детальну інформацію щодо обставин цієї трагічної події.

Організатори Wizz Air Kyiv City Marathon 2017 запросили Загони швидкого реагування Товариства Червоного Хреста України (далі – ЗШР Червоного Хреста) та ГО «MotoHelp» надати допомогу в проведенні заходу, а саме забезпечити волонтерську підтримку для надання першої домедичної допомоги учасникам заходу. Подібна співпраця відбувалася вже на багатьох масових заходах, і між нашими організаціями налагоджені партнерські відносини. Зі свого боку, ми неодноразово переконувалися, що організатори заходу Run Ukraine – це професійна команда, що сумлінно і прискіпливо ставиться до аспекту безпеки під час організації заходів.
До патрулювання на Wizz Air Kyiv City Marathon 2017. були запрошені волонтери, що мали необхідні знання, навички та досвід надання домедичної допомоги. Точки розташування патрулів волонтерів-рятувальників та маршрути їх пересування були визначені організаторами заздалегідь відповідно до рівня складності дистанцій заходу і прогнозування, де саме учасникам може найбільше знадобитися домедична допомога. Загалом, від ЗШР Червоного Хреста було задіяно 45 волонтерів-рятувальників, 3 автомобілі, 1 наметовий пункт першої допомоги та 1 стабілізаційний намет. Від ГО «MotoHelp» – 12 волонтерів-рятувальників на мотоциклах.

Віктор Малюта брав участь у забігу на дистанцію 10 км, що стартував о 9:25 за київським часом. Подальша хронологія подій буда складена за інформацією від свідків та учасників події.
О 9:53 на 6-му км дистанції (вул. Лаврська) учасники забігу помітили, що один з бігунів втратив свідомість. Небайдужі свідки події відразу повідомили про неї організаторам, покликали волонтерів-рятувальників, викликали екстрену медичну допомогу та почали надавати першу допомогу.
О 9:55 на місце події прибув волонтер-рятувальник ГО «MotoHelp» Дмитро Буренін, який, визначивши відсутність свідомості і дихання у постраждалого, відразу приступив до проведення серцево-легеневої реанімації (далі – СЛР або реанімаційні заходи), що включали непрямий масаж серця та штучну вентиляцію легень постраждалого з використанням маски-клапана, відповідно до протоколу надання домедичної допомоги при раптовій зупинці серця.
О 9:57 на місце події прибув волонтер-рятувальник Бориспільського ЗШР Червоного Хреста Юрій Семенченко, який приєднався до проведення СЛР.
О 10:00 на місце події прибула волонтер-рятувальник Бориспільського ЗШР Червоного Хреста Тетяна Альянова, яка приєдналася до реанімаційних заходів. У цей час відбулося короткочасне відновлення самостійного дихання та серцебиття у постраждалого, але майже відразу знову відбулася їх зупинка, і волонтери-рятувальники відновили проведення СЛР.
О 10:01 інформацію про подію отримав командир Бориспільський загін швидкого реагування Червоного Хреста Євген Черенок, який у цей час чергував на автомобілі Червоного Хреста біля АЗС «SOCAR» (бул. Дружби народів, 35) на дистанціях 42 та 21 км. Відразу після отримання повідомлення його машина вирушила на місце події, і о 10:03 Євген приєднався до проведення СЛР вже з використанням мішка Амбу для штучної вентиляції легень постраждалого.
До прибуття бригад екстреної медичної допомоги присутнім на місці події волонтерам-рятувальникам ще двічі вдавалося на короткий час відновлювати самостійне дихання і серцебиття постраждалого, за чим так само слідувало їх швидке зникнення і відновлення реанімаційних заходів.
Після прибуття екстреної медичної допомоги (прибуло 2 бригади з інтервалом у 2-3 хвилини) волонтери-рятувальники, відповідно до протоколу надання домедичної допомоги, передали реанімаційні заходи медичним працівникам. Протягом 30 хвилин бригади екстреної медичної допомоги виконували розширені реанімаційні заходи (СЛР, адреналін, інтубація, дефібриляція), але, незважаючи на всі здійснені заходи, лікарі екстреної медичної допомоги були змушені зафіксувати смерть Віктора Малюти.

Зазначаємо, що під час події допомога постраждалому надавалася досвідченими волонтерами-рятувальниками, що мають великий практичний досвід надання домедичної допомоги та є практикуючими інструкторами і тренерами Червоного Хреста України:
Дмитро Буренін – директор ГО «MotoHelp», має 10 років досвіду надання допомоги постраждалим у ДТП, був у складі Загону швидкого реагування Червоного Хреста України під час Революції Гідності 2013-2014 року. Має сертифікати про проходження курсів з надання першої допомоги від Товариства Червоного Хреста України та кафедри медицини катастроф та військово-медичної підготовки НМАПО ім. П.Л.Шупика.
Юрій Семенченко – рятувальник та інструктор Бориспільського загону швидкого реагування Червоного Хреста України.
Тетяна Альянова – рятувальник та інструктор Бориспільського загону швидкого реагування Червоного Хреста України, аспірант кафедри терапії, інфекції хвороб та дерматовенерології післядимної освіти Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця.
Євген Черенок – командир Київського обласного загону швидкого реагування Червоного Хреста України, кандидат медичних наук, ортопед-травматолог.

Підкреслюємо, що відповідно до чинного законодавства України медичні процедури (інвазійні маніпуляції, введення препаратів, інтубацію) мають право виконувати тільки медичні працівники. Волонтери-рятувальники ЗШР Червоного Хреста України та ГО «MotoHelp» не мають право проводити інвазійні маніпуляції та вводити медичні препарати при наданні першої допомоги. Домедична допомога під час проведення заходу надавалася відповідно до міжнародних рекомендацій Червоного Хреста по наданню першої допомоги, що відповідають нормативно-правовим документам України по наданню домедичної допомоги, та у відповідності до міжнародних протоколів BLS (Basic Life Support).

Нормативна база за якою діяли волонтери-рятувальники під час надання домедичної допомоги на Wizz Air Kyiv City Marathon 2017:
• Наказ МОЗ України від 02.03.2009 року № 132 «Про організацію навчання окремих категорій немедичних працівників навичкам надання першої невідкладної медичної допомоги»;
• Наказ МОЗ України від 16.06.2014 року № 398 «Про затвердження порядків надання домедичної допомоги особам при невідкладних станах»;
• Наказ МОЗ України від 29.03.2017 року № 346 «Про удосконалення підготовки з надання домедичної допомоги осіб, які не мають медичної освіти»;
• Постанова КМ України від 21.11.2012 року № 1115 «Про затвердження Порядку підготовки та підвищення кваліфікації осіб, які зобов’язані надавати домедичну допомогу».

Висловлюємо подяку всім небайдужим людям, що здійснювали різнопланову допомогу під час цієї трагічної події, та ще раз висловлюємо глибоке співчуття рідним та друзям загиблого.

community.img          helen147

Свіжі події:

19.09.2018 65

ДТП в Броварах 18.09.2018

В данный момент в нашей “очереди” целых четыре тяжелых пострадавших которым нужна помощь. Не смотря на сентябрь работа Мотохелпа в больницах к сожалению в разгаре.

ДТП случилось 18.09.2018 в Броварах на перекрестке около терминала. Пострадал водитель скутера – Андрей Вяткин . У Андрея твое детей и семья сейчас вкладывает все возможные средства в спасение его жизни.

По ПРЕДВАРИТЕЛЬНОЙ информации автомобилист выезжал на красный свет. Мы пытаемся узнать детали , кака произошло ДТП и обязательно обновим новость.

Из травм Андрея:
– разрыв кишечника (был прооперирован)
– пневмо-гемоторакс одного легкого (разрыв легкого)
– оторвался большой тромб что в данный момент угрожает жизни т.к. пациент в данный момент не операбельный

Читать далее
17.09.2018 34

17.09.2018 года около 09.00 утра в Петровском квартале на Софиевской Борщаговке был угнан мопед Suzuki Verde, бело-красный цвета, 2009 года выпуска.

Документы- есть.
Кубатура: 39
Номер рамы/VIN:***0033
Пробег: 125000км
Особые приметы: отсутсвует крышка номера рамы, сиденье немного порвано по шву.
Район, откуда угнали: Софиевская Борщаговка
Место, от куда угнали:Петровский квартал
Особые приметы: наклейки RG Food Delivery

Читать далее
12.09.2018 34

10.09.2018 года около 00.00 ночи с паркинга в Шевченковском районе г.Киев был угнан мотоцикл Yamaha Diversion XJ600N желтого цвета.

Гос.номер – LTM M237
Год выпуска – 1994
Документы- есть.
Кубатура: 600
Номер рамы/VIN:***4434
Пробег: 56000км
Место регистрации: Польша

Читать далее
12.09.2018 34

21.08.2018 года около 02.00 ночи с гаража в г. Харьков был угнан мотоцикл Honda СВ500 синего цвета.

Гос.номер – Транзитный номер – Т48599ТК
Год выпуска – 2002
Документы- есть.
Кубатура: 500
Номер рамы/VIN:***0409
Пробег: 34000км
Место регистрации: Кременчуг.

Читать далее
11.09.2018 65

09.09.2018 на Большой Окружной в ДТП попал мотоциклист Андрей Орловский, который двигался на мотоцикле Honda VFR.

По предварительной информации, после выполнения перестроения в соседнюю полосу, Андрей допустил столкновение с маршрутным такси в районе правой задней части.
После ДТП был госпитализирован в БСМП, срочно прооперирован, сейчас находится в реанимации, состояние оценивается как стабильно тяжелое.

В результате столкновения водитель мотоцикла получил следующие травмы:
– Перелом 7 шейного позвонка (отросток).
– Закрытая черепно-мозговая травма, гематома лобной части головного мозга.
– Перелом рёбер справа
– Гемоторакс (кровь полости рядом с легкими, был срочно прооперирован).
– Перелом левой ключицы
– Перелом левой лопатки.

Читать далее
10.09.2018 46

09.09.2018 года около 02.00 ночи с гаража в г. Кременчуг был угнан мотоцикл Yamaha Fz6s черного цвета.

Гос.номер – ВІ9085АА
Год выпуска – 2005
Документы- есть.
Кубатура: 600
Номер рамы/VIN:***2471
Пробег: 21000км
Место регистрации: Полтавская область.
Особые приметы: Передний пластик темно синий, в остальном мот черный. Мот ложился на левый бок, закрашенная вмятина на баке слева, паяный хвост, поцарапана крышка генератора. Зеркал нет.
Противоугонные меры: Мот был в гараже, ключ был спрятан там же.

Читать далее


Наші партнери:

Moto.kiev.ua
RaceHorizon Park
Захист патріотів