Відкрите звернення від Товариства Червоного Хреста України та Мотохелп з приводу нещасного випадку на Wizz Air Kyiv City Marathon 2017

СПІЛЬНА ЗАЯВА
Загонів швидкого реагування Товариства Червоного Хреста України
та громадської організації MotoHelp.

Загони швидкого реагування Товариства Червоного Хреста України та громадська організація «MotoHelp» висловлюють щире співчуття і слова підтримки родині та друзям Віктора Малюти, що помер 8 жовтня 2017 року у Києві під час участі у Wizz Air Kyiv City Marathon 2017. Для уникнення непорозумінь чи спекуляцій ми надаємо детальну інформацію щодо обставин цієї трагічної події.

Організатори Wizz Air Kyiv City Marathon 2017 запросили Загони швидкого реагування Товариства Червоного Хреста України (далі – ЗШР Червоного Хреста) та ГО «MotoHelp» надати допомогу в проведенні заходу, а саме забезпечити волонтерську підтримку для надання першої домедичної допомоги учасникам заходу. Подібна співпраця відбувалася вже на багатьох масових заходах, і між нашими організаціями налагоджені партнерські відносини. Зі свого боку, ми неодноразово переконувалися, що організатори заходу Run Ukraine – це професійна команда, що сумлінно і прискіпливо ставиться до аспекту безпеки під час організації заходів.
До патрулювання на Wizz Air Kyiv City Marathon 2017. були запрошені волонтери, що мали необхідні знання, навички та досвід надання домедичної допомоги. Точки розташування патрулів волонтерів-рятувальників та маршрути їх пересування були визначені організаторами заздалегідь відповідно до рівня складності дистанцій заходу і прогнозування, де саме учасникам може найбільше знадобитися домедична допомога. Загалом, від ЗШР Червоного Хреста було задіяно 45 волонтерів-рятувальників, 3 автомобілі, 1 наметовий пункт першої допомоги та 1 стабілізаційний намет. Від ГО «MotoHelp» – 12 волонтерів-рятувальників на мотоциклах.

Віктор Малюта брав участь у забігу на дистанцію 10 км, що стартував о 9:25 за київським часом. Подальша хронологія подій буда складена за інформацією від свідків та учасників події.
О 9:53 на 6-му км дистанції (вул. Лаврська) учасники забігу помітили, що один з бігунів втратив свідомість. Небайдужі свідки події відразу повідомили про неї організаторам, покликали волонтерів-рятувальників, викликали екстрену медичну допомогу та почали надавати першу допомогу.
О 9:55 на місце події прибув волонтер-рятувальник ГО «MotoHelp» Дмитро Буренін, який, визначивши відсутність свідомості і дихання у постраждалого, відразу приступив до проведення серцево-легеневої реанімації (далі – СЛР або реанімаційні заходи), що включали непрямий масаж серця та штучну вентиляцію легень постраждалого з використанням маски-клапана, відповідно до протоколу надання домедичної допомоги при раптовій зупинці серця.
О 9:57 на місце події прибув волонтер-рятувальник Бориспільського ЗШР Червоного Хреста Юрій Семенченко, який приєднався до проведення СЛР.
О 10:00 на місце події прибула волонтер-рятувальник Бориспільського ЗШР Червоного Хреста Тетяна Альянова, яка приєдналася до реанімаційних заходів. У цей час відбулося короткочасне відновлення самостійного дихання та серцебиття у постраждалого, але майже відразу знову відбулася їх зупинка, і волонтери-рятувальники відновили проведення СЛР.
О 10:01 інформацію про подію отримав командир Бориспільський загін швидкого реагування Червоного Хреста Євген Черенок, який у цей час чергував на автомобілі Червоного Хреста біля АЗС «SOCAR» (бул. Дружби народів, 35) на дистанціях 42 та 21 км. Відразу після отримання повідомлення його машина вирушила на місце події, і о 10:03 Євген приєднався до проведення СЛР вже з використанням мішка Амбу для штучної вентиляції легень постраждалого.
До прибуття бригад екстреної медичної допомоги присутнім на місці події волонтерам-рятувальникам ще двічі вдавалося на короткий час відновлювати самостійне дихання і серцебиття постраждалого, за чим так само слідувало їх швидке зникнення і відновлення реанімаційних заходів.
Після прибуття екстреної медичної допомоги (прибуло 2 бригади з інтервалом у 2-3 хвилини) волонтери-рятувальники, відповідно до протоколу надання домедичної допомоги, передали реанімаційні заходи медичним працівникам. Протягом 30 хвилин бригади екстреної медичної допомоги виконували розширені реанімаційні заходи (СЛР, адреналін, інтубація, дефібриляція), але, незважаючи на всі здійснені заходи, лікарі екстреної медичної допомоги були змушені зафіксувати смерть Віктора Малюти.

Зазначаємо, що під час події допомога постраждалому надавалася досвідченими волонтерами-рятувальниками, що мають великий практичний досвід надання домедичної допомоги та є практикуючими інструкторами і тренерами Червоного Хреста України:
Дмитро Буренін – директор ГО «MotoHelp», має 10 років досвіду надання допомоги постраждалим у ДТП, був у складі Загону швидкого реагування Червоного Хреста України під час Революції Гідності 2013-2014 року. Має сертифікати про проходження курсів з надання першої допомоги від Товариства Червоного Хреста України та кафедри медицини катастроф та військово-медичної підготовки НМАПО ім. П.Л.Шупика.
Юрій Семенченко – рятувальник та інструктор Бориспільського загону швидкого реагування Червоного Хреста України.
Тетяна Альянова – рятувальник та інструктор Бориспільського загону швидкого реагування Червоного Хреста України, аспірант кафедри терапії, інфекції хвороб та дерматовенерології післядимної освіти Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця.
Євген Черенок – командир Київського обласного загону швидкого реагування Червоного Хреста України, кандидат медичних наук, ортопед-травматолог.

Підкреслюємо, що відповідно до чинного законодавства України медичні процедури (інвазійні маніпуляції, введення препаратів, інтубацію) мають право виконувати тільки медичні працівники. Волонтери-рятувальники ЗШР Червоного Хреста України та ГО «MotoHelp» не мають право проводити інвазійні маніпуляції та вводити медичні препарати при наданні першої допомоги. Домедична допомога під час проведення заходу надавалася відповідно до міжнародних рекомендацій Червоного Хреста по наданню першої допомоги, що відповідають нормативно-правовим документам України по наданню домедичної допомоги, та у відповідності до міжнародних протоколів BLS (Basic Life Support).

Нормативна база за якою діяли волонтери-рятувальники під час надання домедичної допомоги на Wizz Air Kyiv City Marathon 2017:
• Наказ МОЗ України від 02.03.2009 року № 132 «Про організацію навчання окремих категорій немедичних працівників навичкам надання першої невідкладної медичної допомоги»;
• Наказ МОЗ України від 16.06.2014 року № 398 «Про затвердження порядків надання домедичної допомоги особам при невідкладних станах»;
• Наказ МОЗ України від 29.03.2017 року № 346 «Про удосконалення підготовки з надання домедичної допомоги осіб, які не мають медичної освіти»;
• Постанова КМ України від 21.11.2012 року № 1115 «Про затвердження Порядку підготовки та підвищення кваліфікації осіб, які зобов’язані надавати домедичну допомогу».

Висловлюємо подяку всім небайдужим людям, що здійснювали різнопланову допомогу під час цієї трагічної події, та ще раз висловлюємо глибоке співчуття рідним та друзям загиблого.

community.img          helen147

Свіжі події:

09.02.2018 37

Вчера, примерно в 13:15 произошло столкновение велосипеда и автомобиля Ford.

О механизме ДТП нам говорить сложно – предполагаем, что велосипедист двигался около бровки “против шерсти” (что не правильно) , но мы не знаем почему автомобилист не увидел велосипедиста после начала движения.

В результате ДТП велосипедист, 1965го года рождения получил тяжелые повреждения. Незадолго до приезда мотохелповца на место его госпитализировали в БСП.

Предварительные травмы пострадавшего:
– перелом лобной кости
– открытая черепно-мозговая травма
– перелом ключицы
Из хорошего: пострадавший в сознании, шансы на поправку хорошие.

Вчера с карточки “для тяжелых” нами было куплено медикаментов на сумму 6 620,54 грн.

Читать далее
18.12.2017 154

16 декабря 2017 года, около часу ночи в поселке Гороховка Николаевской области был угнан мотоцикл Мт – Днепр 11 синего цвета, 1992 года выпуска.

Гос. номер: 26-20 НИЖ
Кубатура:650
Место регистрации, область: Николаевская
Номер рами/VIN: **** 4532
Пробег: 10000
Противоугонные меры: Замок зажигания

Читать далее
16.12.2017 162

10 февраля 2017 года ночью в г.Ковель с гаражного кооператива “Промінь”, который находиться на ул. Владимирская были угнаны ЧЕТЫРИ мотоцикла. Детальное описание угнанной технике приведено ниже.
1.Мотоцикл KawasakiEr 5
2.Мотоцикл Yamaha FZ 6
3.Мотоцикл КТМ RC 125
4. Мотоцикл КТМ RC 390

Читать далее
16.12.2017 117

22 ноября 2017 года, около 21.00 во Львове с автостоянки по ул. Плугова, 6 был угнан мотоцикл YAMAHA YBR 125 синего цвета, 2010 года выпуска.

Гос. номер: АА7480АА
Кубатура:125
Место регистрации, область: Киев, Киевская
Номер рами/VIN: **** 0882
Пробег: 27000
Место, откуда угнали: Автостоянка
Район, откуда угнали:г. Львов, ул. Плугова, 6
Противоугонные меры: Блокировка руля

Читать далее
16.12.2017 108

13 сентября 2017 года, около 02.00 в Днепровском районе г.Киев был угнан мотоцикл GEON TOURER 350 черного цвета, 2015 года выпуска.

Гос. номер: АН8078АВ
Кубатура:320
Место регистрации, область: г,Дружковка, Донецкая обл.
Номер рами/VIN: **** 0138
Пробег: 18000
Район от куда угнали: г.Киев, бульвар Перова, 16
Противоугонные меры: Сигналка, цепь

Читать далее
30.11.2017 155

До начала зимы осталась всего пара дней, сезон можно считать закрытым. Но мы не собираемся снижать активностей.

Это не мотоДТП, но оно очень похоже на ДТП с Денисом Худовым.

26.11.2017 в вечернее время в г. Бровары произошло страшное ДТП. Случилось все возле одного злачного места на Торгмаше – Золотая Рыбка, там собирается всякий сброд… водитель автомобиля там отдыхал, и по предварительным данным, после “отдыха” сел за руль в состоянии алкогольного опьянения, в его машине еще были пассажиры (похоже, в таком же состоянии).
Игорь переходил дорогу, возвращался с друзьями из сауны домой. Сдавая назад автомобиль зацепил Игоря за одежду. Водитель авто рванул вперед и потащил его по асфальту. Друзья Игоря бежали за машиной и кричали, но без результатов.. Автомобиль с пьяным водителем протащил парня приблизительно 1км 300 м. После чего машина скрылась, а Игорь остался на дороге пока его не обнаружил таксист.
Личность водителя установлена, он в бегах, полиция ведет работу по розыску.

У Игоря повреждено порядка 30% кожного покрова, стерты до костей мышцы грудной клетки, открытый перелом правой кисти, сильные повреждения покровов брюшного отдела.
Есть угроза заражения крови.
Нужна еще вакцина от столбняка, пока не можем найти.

Игорь был госпитализирован в Броварскую ЦРБ, оттуда уже перевезли в БСМП, сегодня его должны перевести в “ожоговый центр” (КМКЛ №2).
Находится в реанимации, состояние оценивается как тяжелое.

Сложность травмы в том, что по сути сейчас из трети тела пострадавшего идет постоянная потеря жидкости. Его постоянно надо будет “вливать” компонентами крови, чтобы не допустить шока. Другими словами помогать ему выжить.

Случай сложный, нужна помощь всех, кто хочет и может сдать кровь.
Это ведь и есть те патроны, которыми пострадавший и врачи ведут свои бои с костлявой. Так что, волонтеры-доноры, сольемся?

Читать далее


Наші партнери:

Мотошкола FreeRide
Обозреватель.UA
Національна Поліція України