Відкрите звернення від Товариства Червоного Хреста України та Мотохелп з приводу нещасного випадку на Wizz Air Kyiv City Marathon 2017

СПІЛЬНА ЗАЯВА
Загонів швидкого реагування Товариства Червоного Хреста України
та громадської організації MotoHelp.

Загони швидкого реагування Товариства Червоного Хреста України та громадська організація «MotoHelp» висловлюють щире співчуття і слова підтримки родині та друзям Віктора Малюти, що помер 8 жовтня 2017 року у Києві під час участі у Wizz Air Kyiv City Marathon 2017. Для уникнення непорозумінь чи спекуляцій ми надаємо детальну інформацію щодо обставин цієї трагічної події.

Організатори Wizz Air Kyiv City Marathon 2017 запросили Загони швидкого реагування Товариства Червоного Хреста України (далі – ЗШР Червоного Хреста) та ГО «MotoHelp» надати допомогу в проведенні заходу, а саме забезпечити волонтерську підтримку для надання першої домедичної допомоги учасникам заходу. Подібна співпраця відбувалася вже на багатьох масових заходах, і між нашими організаціями налагоджені партнерські відносини. Зі свого боку, ми неодноразово переконувалися, що організатори заходу Run Ukraine – це професійна команда, що сумлінно і прискіпливо ставиться до аспекту безпеки під час організації заходів.
До патрулювання на Wizz Air Kyiv City Marathon 2017. були запрошені волонтери, що мали необхідні знання, навички та досвід надання домедичної допомоги. Точки розташування патрулів волонтерів-рятувальників та маршрути їх пересування були визначені організаторами заздалегідь відповідно до рівня складності дистанцій заходу і прогнозування, де саме учасникам може найбільше знадобитися домедична допомога. Загалом, від ЗШР Червоного Хреста було задіяно 45 волонтерів-рятувальників, 3 автомобілі, 1 наметовий пункт першої допомоги та 1 стабілізаційний намет. Від ГО «MotoHelp» – 12 волонтерів-рятувальників на мотоциклах.

Віктор Малюта брав участь у забігу на дистанцію 10 км, що стартував о 9:25 за київським часом. Подальша хронологія подій буда складена за інформацією від свідків та учасників події.
О 9:53 на 6-му км дистанції (вул. Лаврська) учасники забігу помітили, що один з бігунів втратив свідомість. Небайдужі свідки події відразу повідомили про неї організаторам, покликали волонтерів-рятувальників, викликали екстрену медичну допомогу та почали надавати першу допомогу.
О 9:55 на місце події прибув волонтер-рятувальник ГО «MotoHelp» Дмитро Буренін, який, визначивши відсутність свідомості і дихання у постраждалого, відразу приступив до проведення серцево-легеневої реанімації (далі – СЛР або реанімаційні заходи), що включали непрямий масаж серця та штучну вентиляцію легень постраждалого з використанням маски-клапана, відповідно до протоколу надання домедичної допомоги при раптовій зупинці серця.
О 9:57 на місце події прибув волонтер-рятувальник Бориспільського ЗШР Червоного Хреста Юрій Семенченко, який приєднався до проведення СЛР.
О 10:00 на місце події прибула волонтер-рятувальник Бориспільського ЗШР Червоного Хреста Тетяна Альянова, яка приєдналася до реанімаційних заходів. У цей час відбулося короткочасне відновлення самостійного дихання та серцебиття у постраждалого, але майже відразу знову відбулася їх зупинка, і волонтери-рятувальники відновили проведення СЛР.
О 10:01 інформацію про подію отримав командир Бориспільський загін швидкого реагування Червоного Хреста Євген Черенок, який у цей час чергував на автомобілі Червоного Хреста біля АЗС «SOCAR» (бул. Дружби народів, 35) на дистанціях 42 та 21 км. Відразу після отримання повідомлення його машина вирушила на місце події, і о 10:03 Євген приєднався до проведення СЛР вже з використанням мішка Амбу для штучної вентиляції легень постраждалого.
До прибуття бригад екстреної медичної допомоги присутнім на місці події волонтерам-рятувальникам ще двічі вдавалося на короткий час відновлювати самостійне дихання і серцебиття постраждалого, за чим так само слідувало їх швидке зникнення і відновлення реанімаційних заходів.
Після прибуття екстреної медичної допомоги (прибуло 2 бригади з інтервалом у 2-3 хвилини) волонтери-рятувальники, відповідно до протоколу надання домедичної допомоги, передали реанімаційні заходи медичним працівникам. Протягом 30 хвилин бригади екстреної медичної допомоги виконували розширені реанімаційні заходи (СЛР, адреналін, інтубація, дефібриляція), але, незважаючи на всі здійснені заходи, лікарі екстреної медичної допомоги були змушені зафіксувати смерть Віктора Малюти.

Зазначаємо, що під час події допомога постраждалому надавалася досвідченими волонтерами-рятувальниками, що мають великий практичний досвід надання домедичної допомоги та є практикуючими інструкторами і тренерами Червоного Хреста України:
Дмитро Буренін – директор ГО «MotoHelp», має 10 років досвіду надання допомоги постраждалим у ДТП, був у складі Загону швидкого реагування Червоного Хреста України під час Революції Гідності 2013-2014 року. Має сертифікати про проходження курсів з надання першої допомоги від Товариства Червоного Хреста України та кафедри медицини катастроф та військово-медичної підготовки НМАПО ім. П.Л.Шупика.
Юрій Семенченко – рятувальник та інструктор Бориспільського загону швидкого реагування Червоного Хреста України.
Тетяна Альянова – рятувальник та інструктор Бориспільського загону швидкого реагування Червоного Хреста України, аспірант кафедри терапії, інфекції хвороб та дерматовенерології післядимної освіти Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця.
Євген Черенок – командир Київського обласного загону швидкого реагування Червоного Хреста України, кандидат медичних наук, ортопед-травматолог.

Підкреслюємо, що відповідно до чинного законодавства України медичні процедури (інвазійні маніпуляції, введення препаратів, інтубацію) мають право виконувати тільки медичні працівники. Волонтери-рятувальники ЗШР Червоного Хреста України та ГО «MotoHelp» не мають право проводити інвазійні маніпуляції та вводити медичні препарати при наданні першої допомоги. Домедична допомога під час проведення заходу надавалася відповідно до міжнародних рекомендацій Червоного Хреста по наданню першої допомоги, що відповідають нормативно-правовим документам України по наданню домедичної допомоги, та у відповідності до міжнародних протоколів BLS (Basic Life Support).

Нормативна база за якою діяли волонтери-рятувальники під час надання домедичної допомоги на Wizz Air Kyiv City Marathon 2017:
• Наказ МОЗ України від 02.03.2009 року № 132 «Про організацію навчання окремих категорій немедичних працівників навичкам надання першої невідкладної медичної допомоги»;
• Наказ МОЗ України від 16.06.2014 року № 398 «Про затвердження порядків надання домедичної допомоги особам при невідкладних станах»;
• Наказ МОЗ України від 29.03.2017 року № 346 «Про удосконалення підготовки з надання домедичної допомоги осіб, які не мають медичної освіти»;
• Постанова КМ України від 21.11.2012 року № 1115 «Про затвердження Порядку підготовки та підвищення кваліфікації осіб, які зобов’язані надавати домедичну допомогу».

Висловлюємо подяку всім небайдужим людям, що здійснювали різнопланову допомогу під час цієї трагічної події, та ще раз висловлюємо глибоке співчуття рідним та друзям загиблого.

community.img          helen147

Свіжі події:

17.06.2018 13

17.06.2018 года около 02.00 ночи с гаража в с.Хотов Киево-Святошинского района, был угнан мотоцикл BMW F650GS, 2000 года выпуска.

Мотоцикл очень приметный с аэрографией цветов – Лилий.

Гос.номер: АА3598АВ
Кубатура: 650
Цвет-белый
Место регистрации:Киев
Номер рамы/VIN:****2857
Пробег: 85100
Район, откуда угнали: с. Хотов Киево-Святошинского район (окресности Голосеево)
Место, откуда угнали: гараж
Особые приметы: Аэрография розовых лилий (цветы) на фоне зелёной листвы.

Читать далее
13.06.2018 16

Сегодня, 13/06/2018 года, около 04.00 ночи в г. Днепр, был угнан мотоцикл Loncin LX250GS-2A GP250, 2015 года выпуска.

Гос.номер: АЕ5674АВ
Цвет: черный с зелёным
Кубатура: 250
Место регистрации: г. Днепр, Днепропетровская
Номер рамы/VIN:****1225
Пробег: 4700
Место, откуда угнали: АНД, ул. Высоцкого 2
Противоугонные меры: цепь, блокировка руля
Особые приметы: сломана подножка водителя, отсутствует

Читать далее
13.06.2018 13

Хозяин мотоцикла просит освежить в памяти мотосообщества угон с 2013 года.

25.09.2013 года около 04.00 ночи с ул.Героев Севастополя в г.Киев, был угнан мотоцикл Honda Steed 600, темно синего цвета, 1993 года выпуска.

Гос.номер: АА6586АА
Кубатура: 600
Место регистрации:Киев
Номер рамы/VIN:****0192
Пробег: 80000
Район, откуда угнали: Соломенский район
Место, откуда угнали: ул. Героев Севастополя
Противоугонные меры: Замок на переднем тормозном диске. Противоугонная сигнализация

Читать далее
12.06.2018 15

11 июня 2018 года около 20.15 с СТО на ул. Березняковской, 7 был угнан мотоцикл Geon Tourer, черного цвета, 2012 года выпуска.

Гос.номер: АА0018АВ
Кубатура: 320
Место регистрации:Киев
Номер рамы/VIN:****0017
Пробег: +/- 7000
Район, откуда угнали: ул.Березняковская,7
Место, откуда угнали: СТО
Особые приметы: Мятый бак, нет крышки защиты цепи.

Читать далее
10.06.2018 30

07 июня 2018 года около 00.00 ночи из гаража в Запорожье был угнан мотоцикл Pulsar NS 200, желтого цвета, 2017 года выпуска.

Гос.номер: АР9981АА
Кубатура: 200
Место регистрации, область: Запорожье
Номер рамы/VIN:****4509
Пробег: 1100
Район, откуда угнали: Хортицкий
Место, откуда угнали: гараж
Противоугонные меры: нет
Особые приметы: нет

Читать далее
01.06.2018 65

Обновление: мотоцикл найден и возвращен хозяину, ура!

Вчера утром 05/31/2018 в г. Киев на ул. Саксаганского был угнан мотоцикл Honda Ftr223.

Цвет: Черный, красная рама
Год выпуска: 2007
Кубатура: 223
Место регистрации, область: Киев
Пробег: 31 000
Район, откуда угнали: г. Киев, Голосеевский
Противоугонные меры: Цепь ABUS

Читать далее


Наші партнери:

Аптека Мірра
Motoshop
Moto.kiev.ua