Зимове зберігання мотоциклів та попередження можливого викрадення

Підписуйтесь на оновлення та ставте вподобайки
Facebook
YouTube
Instagram

Всім привіт!
Поява перших проявів зими у багатьох мотоциклістів асоціюється з завершенням мотосезону. Тому команда Мотохелпу вважає за потрібне нагадати мотобратам та мотосестрам про те як надійніше зберегти своїх залізних коней до наступного сезону. Бо для зловмисників немає такого поняття, як “закриття сезону”, для них це навпаки найсприятливіший час для дій.
Незаконні заволодіння мототранспортом прийнято ділити на дві категорії:
ті, які здійснені на замовлення;
ті, які відбулися випадково.
У першому випадку викрадення проводиться з чітким усвідомленням того, яка саме модель та марка мотоцикла необхідна замовнику. Друга ж категорія характеризується спонтанними крадіжками, без будь-якої прив’язки до моделі. Найчастіше злодії просто беруть той мотоцикл, який найменш захищений або взагалі не має ніякого захисту.
Так давайте разом розбиратись, що робити та як діяти, щоб захистити свій мотоцикл від викрадення.

1. Якісно продумайте місце зберігання свого мотоцикла. Так, це може бути окремий гараж, гаражний кооператив, паркінг. Можливо немає реального місця для зберігання мотоцикла – погугліть фразу “Зимове зберігання мотоциклів в місті…” – і Ви знайдете варіанти безпечного місця для зимування Вашого друга.
Деякі СТО надають послуги такого характеру, але цікавтеся всією інформацією та вартістю.
2. Візьміть собі до уваги хоча б раз на тиждень провідувати місце зберігання мотоцикла. Ви йдете на прогулянку, проїжджаєте поруч на авто, тож зазирніть на хвильку і ваші нерви будуть спокійні.
3. Якщо мотоцикл зберігається в гаражному кооперативі або гаражі – УВАЖНО дивіться на замки, а краще відкрийте гараж і подивіться. Тоді стане все зрозуміло: на місці Ваш залізний кінь, чи ні. У нас були такі випадки, коли заявляли про викрадення і говорили: – “Я ж ходив, дивився на двері гаража, вони замкнуті були на замок”.
Так, але на Ваш чи на чийсь інший?
Другий випадок був, що мотоцикл був викрадений і гараж знов закрили на той самий Ваш замок(((
Тому ми пропонуємо все ж таки відчиняти гараж і дивитись.
4. Чим більше буде ступенів захисту – тим менша вирогідність викрадення.
– На гаражі – один замок! Ви в ньому впевнені??? Подивіться відео на ютубі як і за скільки часу відчиняються замки, можливо Ви після цього захочете повісити додатковий захисний механізм, тим самим збільшиться час на відкривання самого гаража.
В цьому ж пункті напишемо і про те, що ні один замок не захищає від викрадення.
– Блокуйте мотоцикл додатковими засобами безпеки – замки, ланцюги, армовані троси. Міцний ланцюг і надійний замок – відмінний захист. – Блокуйте сам руль мотоцикла.
– Використовуйте колісні замки. – Якщо є можливість встановіть на мотоциклі – тривожну сигналізацію зі зворотнім зв’язком, або GPS-трекер.
5. Якщо мотоцикл зберігається в паркінгу. – По можливості закріплюйте мотоцикл до підлоги, стіни або до нерухомого об’єкту (скоби, колони, огородження). – Накривайте мотоцикл чохлом, щоб приховати його модель, марку і конфігурацію. Малоймовірно, щоб злодій стане відкривати мотоцикл, щоб подивитися його марку. – Використовуйте гучну сигналізацію (можна вішати у вигляді замка на гальмівний диск – звучить голосно та має мерзенний звук, котрий приверне увагу охорони. – Не зберігайте багаж на мотоциклу або у кофрі. Краще забрати все додому.
6. Також ВАЖЛИВО! Подивіться або дізнайтесь, чи є камери спостереження на території кооперативу, паркінгу, парковки? Якщо є, то:
– чи ввімкнені вони;
– пишуть інформацію,чи просто для краси встановлені;
– які кути огляду у камер;
– скільки днів збігається запис.
7. Рекомендуємо Вам взяти номери телефонів охоронців, котрі охороняють гаражний кооператив, паркінг, парковку.
На постах охорони (в більшості випадків) є журнал реєстрації власників транспортних засобів. Запишіть туди крім Ваших даних і номер свого телефону – це полегшить пошук Вас у разі виявлення злочину. На практиці були випадки, коли пограбований відкритий гараж – охоронці просто замикали і чекали, бо не могли знайти власника(((
Також можна обмінятись номерами телефонів з власниками сусідніх гаражів.
8. Зберігайте ключі та документи НЕ ПОРУЧ з мотоциклом.
Так, у нас були випадки, коли в гаражі були залишені документи на мотоцикл і поруч на поличці лежали ключики.
Будьте розумними, ключі та документи – повинні бути поруч з Вами або вдома.
9. Якщо ви мали намір продавати мотоцикл у цьому сезоні та показували його у своєму гаражі “потенційним покупцям ”, а продаж не відбувся – то може ці покупці просто придивлялися, де і як зберігається мотоцикл, чи можливо його вивезти звідти в зимовий період, або простіше сказати – викрасти.
Тому ми радимо змінити місце дислокації техніки для безпеки, бо залишати його там – це на Ваш страх і ризик. Ми тільки попереджаємо про можливі нюанси.
Майте більшу пильність під час показу мотоцикла на продаж. Краще це робити не в місцях зберігання техніки.
10. Не поширюйте інформацію про місця зберігання своїх мотоциклів у мало знайомих компаніях. Адже не дарма кажуть: “Слово – Срібло, Мовчання – Золото”

Бажаємо Нам всім пережити зиму і весною зустрітися на відкритті сезону на своїх залізних конях.

Додаткова корисна інформація:
– Стаття – “Захист мотоцикла від угону на парковці” – http://motohelp.ua/…/zashhita-mototsikla-ot-ugona-na-ohrany…

Нагадуємо, якщо у Вас викрали мотоцикл або скутер, заповнюйте анкету на сайті та залишайте інформацію про нього на сторінці http://motohelp.ua/stealing/post/zayavka-ob-ugone/, а ми розповсюдимо по соц.мережам та будемо допомагати Вам повернути Ваш транспортний засіб, але чим раніше Ви виявите викрадення мотоциклу, тим більше шансів його зайти. Відслідкувати камери спостереження (про котрі Ви повинні знати), можливо знайти свідків, розпитати охорону і т.д.

Всім безпечного зимового зберігання мотоциклів!

Допомогти команді «Мотохелп» допомагати і рятувати постраждалих у ДТП можливо не відходячи від свого комп’ютеру:
– через кнопку «Пожертвувати» на нашій сторінці у Facebook;
– за посиланням: http://motohelp.ua/help-moto/де опубліковані наші реквізити і автоматизований сервіс для пожертвувань, а також описані наші поточні потреби;
– переказом будь-якого розміру на нашу карту «Приватбанку» 5169 3305 1204 6563 з позначкою «Благодійний внесок на виконання статутної діяльності»
Ми вдячні за будь-яку допомогу!
#мотохелп_киев #мотохелп #motohelp #motohelp_kyiv #мотохелп_угон

23658414_1962603573985774_2950337661527606182_n