Доставка крові

ТЕРМІНОВА ДОСТАВКА КОМПОНЕНТІВ КРОВІ У ЛІКАРНІ

2019 року ГО «Мотохелп» розпочала інноваційний напрямок волонтерської діяльності в Україні.

Актуальність цього напрямку полягає в тому, що у лікарень періодично виникає потреба у терміновій доставці компонентів донорської крові. Найбільша потреба у таких поставках існує в онкологічних диспансерах, пологових будинках та лікарнях широкого профілю з великою кількістю пацієнтів.

Як це працює?

У разі необхідності термінової доставки компонентів крові, центр крові звертається до оператора «Мотохелп». Впродовж максимум 10 хвилин (хоча зазвичай реагування відбувається впродовж 1-3 хвилини) оператор Мотохелп сповіщає центр крові, чи знайшовся волонтер для здійснення доставки.
Волонтер вирушає до центру крові на мотоциклі, забирає компоненти у спеціалізованому термобоксі та із спеціальною системою кріплення термобокса до мотоцикла та доставляє цей цінний вантаж до лікарні-заявника.
Під час здійснення доставки, центри крові та лікарі-трансфузіологи можуть дивитись статус виконання доставки компонентів крові онлайн у спеціальному оперативному чаті та мати повну інформацію про пересування «blood-байкера».
ГО «Мотохелп» несе матеріальну відповідальність за безпеку вантажу.

Наша організація стала першою в Україні, хто почав доставляти компоненти крові з центрів крові до лікарень у термінових випадках на волонтерських засадах.
За 2019 рік із завданням доставки компонентів крові наші волонтери проїхали по Київській області та місту Києву приблизно 2960 км.
Наразі ми розвиваємо систему доставок компонентів крові по місту Києву та Київській області, підписуємо угоди про співпрацю з лікарнями, кому це може бути актуальним.

Окремим завданням перед ГО «Мотохелп» є передача цієї практики у інші області України. Наші процеси повністю відкрити, для бажаючих займатись такою діяльністю – ми готові передавати досвід та допомагати побудувати процес.

Бо своєчасна доставка крові іноді рятує людське життя. А людське життя є найвищою цінністю.